• A
  • A
  • A

Środa, 14 kwietnia 2021 r.

Bereniki Waleriana

Pasowanie pierwszoklasistów

W dniach 16 i 19 października 2020 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Klonowej, gdzie podczas występów artystycznych uczniowie przedstawili swoje umiejętności wokalne i taneczne. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły po czym Pani Dyrektor Renata Więzowska dokonała aktu pasowania na ucznia. Tym samym dołączyli oni do grona społeczności szkolnej. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice. Na zakończenie Wójt  Marcin Golanowski  wręczył dzieciom prezenty ufundowane przez Łódzki Urząd Marszałkowski.  Najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce.

Czytaj więcej...

Oficjalne oddanie dróg w miejscowościach Owieczki i Szale

W dniu 23 września 2020r. nastąpiło uroczyste oddanie dwóch dróg gminnych w miejscowościach Owieczki i Szale. Inwestycje polegające na przebudowie dróg wykonano przy udziale środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...

Uroczystość przekazania samochodu OSP Kuźnica Błońska


 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Błońskiej może pochwalić się nowym samochodem strażackim. Pojazd został oddany do użytku podczas uroczystości, która miała miejsce 27 września 2020r. Jednostka zyskała samochód  ratowniczo – gaśniczy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z MSWiA oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 520 000,00zł. Pozostała kwota 276 000,00zł. pochodziła z budżetu gminy oraz wkładu własnego OSP Kuźnica Błońska. 

Czytaj więcej...

Dożynki Województwa Łódzkiego w Uniejowie 2020

W dniu wczorajszym, w Uniejowie odbyły się  Dożynki Wojewódzkie, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Święto plonów rozpoczęto mszą św. w parku zamkowym znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Następnie korowód dożynkowy przemieścił się na tereny przy termach Uniejów. Delegacja naszej Gminy z Wójtem  Panem Marcinem Golanowski, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Wiesławem Sworowskim i przedstawicielkami KGW „LELIWIANKI ” wzięła udział w uroczystościach dożynkowych. Gmina Klonowa miała zaszczyt reprezentować Powiat Sieradzki z wieńcem dożynkowym. Koło gospodyń wiejskich zaprezentowało swoje lokalne produkty  i potrawy na dwóch stoiskach wystawienniczych. Panie z KGW „LELIWIANKI” miały okazję porozmawiać z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Panem Grzegorzem Schreiberem i posłem na Sejm RP Panem Piotrem Polakiem o możliwościach rozwoju kół z naszego terenu dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


Czytaj więcej...

Święto Plonów w Kościele

Uroczysta Mszą Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Klonowej - Święto Plonów w Gminie Klonowa.

Czytaj więcej...

Wręczenie grantów sołeckich

W poniedziałek 6 lipca 2020r. w świetlicy wiejskiej w miejscowości Kuźnica Zagrzebska odbyło się uroczyste przekazanie grantów sołeckich. Wsparcie finansowe w kwocie 10 tys. zł w formie dotacji celowej otrzymały dwa sołectwa: Kuźnica Zagrzebska i Klonowa II. Przekazania środków dokonali wspólnie Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Przewodnicząca Rady Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Iwona Koperska oraz Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Dorota Więckowska.  Przekazane środki przyczynią się do realizacji potrzeb lokalnej społeczności. W uroczystości brali udział Sołtysi w/w sołectw wraz z mieszkańcami. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Klonowa podkreślił bardzo dobrą współpracę z Zarządem Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...

„ Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu wczorajszym w Zespole Szkół w Klonowej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Jan Paweł II - Pielgrzym Europy” oraz gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na spotkanie z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami oraz uczniami przybyła Pani Dorota Więckowska - Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Pan Wójt Gminy Klonowa - Marcin Golanowski oraz Pani Barbara Wyrwas - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Pan Mariusz Mikołajczyk - w-ce Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Czytaj więcej...

Obchody 11 listopada 2019 r.

W dniu 11 listopada cała Polska świętowała kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Do obchodów Narodowego Święta Niepodległości przyłączyli się również mieszkańcy Gminy Klonowa. Od rana trwały występy artystyczne dzieci z Zespołu Szkół w Klonowej. Po mszy świętej, która odbyła się  w Kościele Przemienienia Pańskiego, Wójt Marcin Golanowski wraz z delegacją złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców wsi. W tej podniosłej chwili towarzyszyła im Orkiestra Dęta OSP z Klonowej. W godzinach popołudniowych odbyło się Ognisko Patriotyczne przez Urzędem Gminy, podczas którego mieszkańcy m.in. wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni.

Czytaj więcej...


 

Kontakt

Dane kontaktowe / adresowe

Urząd Gminy w Klonowej
ul. Ks. Dalaka 2, 98-273 Klonowa
powiat sieradzki, województwo łódzkie

Telefon: (43) 820 84 93
Fax: (43) 820 84 76
E-mail: gmina@klonowa.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
pokaż mapkę google

Forum

  • Brak postów do publikacji.
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Urząd Gminy Klonowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.