• A
  • A
  • A

Środa, 14 kwietnia 2021 r.

Bereniki Waleriana

Pasowanie pierwszoklasistów

W dniach 16 i 19 października 2020 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Uroczystość miała miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Klonowej, gdzie podczas występów artystycznych uczniowie przedstawili swoje umiejętności wokalne i taneczne. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły po czym Pani Dyrektor Renata Więzowska dokonała aktu pasowania na ucznia. Tym samym dołączyli oni do grona społeczności szkolnej. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice. Na zakończenie Wójt  Marcin Golanowski  wręczył dzieciom prezenty ufundowane przez Łódzki Urząd Marszałkowski.  Najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce.

Czytaj więcej...

Oficjalne oddanie dróg w miejscowościach Owieczki i Szale

W dniu 23 września 2020r. nastąpiło uroczyste oddanie dwóch dróg gminnych w miejscowościach Owieczki i Szale. Inwestycje polegające na przebudowie dróg wykonano przy udziale środków finansowych z Funduszu Dróg Samorządowych oraz z budżetu Województwa Łódzkiego.

Czytaj więcej...

Uroczystość przekazania samochodu OSP Kuźnica Błońska


 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuźnicy Błońskiej może pochwalić się nowym samochodem strażackim. Pojazd został oddany do użytku podczas uroczystości, która miała miejsce 27 września 2020r. Jednostka zyskała samochód  ratowniczo – gaśniczy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych z MSWiA oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 520 000,00zł. Pozostała kwota 276 000,00zł. pochodziła z budżetu gminy oraz wkładu własnego OSP Kuźnica Błońska. 

Czytaj więcej...

Dożynki Województwa Łódzkiego w Uniejowie 2020

W dniu wczorajszym, w Uniejowie odbyły się  Dożynki Wojewódzkie, których głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Święto plonów rozpoczęto mszą św. w parku zamkowym znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Następnie korowód dożynkowy przemieścił się na tereny przy termach Uniejów. Delegacja naszej Gminy z Wójtem  Panem Marcinem Golanowski, Przewodniczącym Rady Gminy Panem Wiesławem Sworowskim i przedstawicielkami KGW „LELIWIANKI ” wzięła udział w uroczystościach dożynkowych. Gmina Klonowa miała zaszczyt reprezentować Powiat Sieradzki z wieńcem dożynkowym. Koło gospodyń wiejskich zaprezentowało swoje lokalne produkty  i potrawy na dwóch stoiskach wystawienniczych. Panie z KGW „LELIWIANKI” miały okazję porozmawiać z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Panem Grzegorzem Schreiberem i posłem na Sejm RP Panem Piotrem Polakiem o możliwościach rozwoju kół z naszego terenu dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


Czytaj więcej...


 

Kontakt

Dane kontaktowe / adresowe

Urząd Gminy w Klonowej
ul. Ks. Dalaka 2, 98-273 Klonowa
powiat sieradzki, województwo łódzkie

Telefon: (43) 820 84 93
Fax: (43) 820 84 76
E-mail: gmina@klonowa.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
pokaż mapkę google

Forum

  • Brak postów do publikacji.
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Urząd Gminy Klonowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.