• A
  • A
  • A

Niedziela, 05 grudnia 2021 r.

Saby Kryspina

  Gmina Klonowa jest położona na bardzo malowniczych terenach, otoczona lasami bogatymi w owoce runa leśnego. Duża ilość lasów to cisza, spokój, możliwość obcowania z przyrodą i czyste powietrze.
   Najlepszym okresem na wypoczynek jest okres letnio-jesienny, który jest sezonem na jagody, borówki i grzyby. To idealny sposób na wypoczynek i atrakcje  w jednym. 
  Na terenie gminy funkcjonują dwa gospodarstwa agroturystyczne położone w miejscowości Lary i Górka Klonowska. Gospodarstwa zapewniają wyżywienie sporządzane z własnych produktów, stwarzają możliwość zbierania runa leśnego (dookoła przepiękne lasy), łowienie ryb, organizują przejażdżki bryczką, a w zimie kulig.
  Gmina Klonowa to miejsce dla ludzi aktywnie wypoczywających. Na jej terenie wyznaczone są dwie ścieżki rowerowe. Ścieżka rowerowa „Stare dęby” prowadzi przez największe kompleksy leśne w gminie. Długość ścieżki to około 20 km. Drugą ścieżką na terenie gminy jest ścieżka rowerowa „Powstańcy styczniowi”. Została ona wyznaczona na bardzo malowniczo położonych terenach naszej gminy, a jej długość to 18 km. Przez lasy naszej gminy wytyczona jest jeszcze jedna ścieżka rowerowa o łącznej długości około 20 km, stanowiąca część powiatowej trasy rowerowej tzw. „Sieradzkiej eSKI”. Na terenie naszej gminy przebiega także Łódzki Szlak Konny, który jest najdłuższą w Europie trasą dla miłośników jazdy konnej.
Na obszarze Gminy Klonowa występuje także Brąszewicki Obszar Chronionego Krajobrazu o ogólnej powierzchni w powiecie sieradzkim 14090 ha. Łączy się on od wschodu z projektowanym Złoczewskim Obszarem Chronionego Krajobrazu.
Pasjonaci sportu także znajdą coś dla siebie. Dla mieszkańców oraz gości mamy kompleks boisk sportowych „Orlik” oraz nowoczesną halę sportową.
Dla zainteresowanych historią gminy Klonowa udostępniona jest „Klonowska Izba Regionalna”, w której zobaczyć możemy gminę w historycznej szacie na czarno-białej fotografii oraz przedmioty używane przez naszych przodków.
Atrakcją turystyczną w gminie Klonowa są obiekty architektoniczne oraz przyrodnicze wśród których należy wymienić:

Neogotycki kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego w Klonowej z lat 1909- 1910, w którym znajduje się wpisany do rejestru zabytków obraz „Zdjęcie z krzyża” z połowy XVII w. oraz drewniana figura św. Józefa. W kościele znajdują się także barokowe konfesjonały i ławki.
liczne użytki ekologiczne, tereny bagienne, tereny chronionego krajobrazu.
krajobraz identyfikujący obszar gminy.
sześć pomników przyrody do których należą;
  • Dąb szypułkowy — Kuźnica Błońska,
  • Lipa szerokolistna — Górka Klonowska, park wiejski,
  • Dąb szypułkowy — Górka Klonowska, park wiejski,
  • Klon zwyczajny — Górka Klonowska, park wiejski,
  • Sosna czarna — Górka Klonowska, park wiejski,
  • Dąb szypułkowy —Leliwa.

Gmina Klonowa jest idealnym miejscem dla turystów, którzy liczą na atrakcje i wypoczynek w jednym.

 

Kontakt

Dane kontaktowe / adresowe

Urząd Gminy w Klonowej
ul. Ks. Dalaka 2, 98-273 Klonowa
powiat sieradzki, województwo łódzkie

Telefon: (43) 820 84 93
Fax: (43) 820 84 76
E-mail: gmina@klonowa.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
pokaż mapkę google

Forum

  • Brak postów do publikacji.
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Urząd Gminy Klonowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.