• A
  • A
  • A

Niedziela, 05 grudnia 2021 r.

Saby Kryspina

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 17/2020 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie ograniczania zagrożeń ze strony szkodliwych owadów, grzybów patogenicznych i innych zjawisk szkodotwórczych w 2020 rokuorazZarządzeniem Nr 20 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 18 marca 2020 roku w sprawie ograniczania zagrożeń ze strony szkodliwych owadów, grzybów patogenicznych i innych zjawisk szkodotwórczych w lasach w 2020 roku
zawiadamiam
o podjęciu decyzji w sprawie wykonania chemicznego zabiegu ratowniczego na obszarze Nadleśnictwa Złoczew, położonego w zasięgu terytorialnym gmin: Brąszewice, Brzeźnio i Klonowa, na którym ze względu na obecność larw osnui gwiaździstej zagrożona jest trwałość lasu.
Oprysk planowany jest do wykonania na terenie Lasów Państwowych, w okresie od 5 do 31 maja 2020 r. (w zależności od warunków atmosferycznych), na łącznej powierzchni 1515 ha. Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego. Mapa sytuacyjna obszarów objętych opryskiem stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego pisma.
Zabieg chemiczny zostanie wykonany techniką agrolotniczą z użyciem insektycydu Mospilan 20 SP i środka pomocniczego (adiuwantu) Ikar 95 EC w dawkach zgodnych z etykietą. Szczegółową charakterystykę i sposób użycia obu ww. wymienionych środków zawierają etykiety, stanowiące Załącznik nr 2 i 3 do niniejszego pisma.
Na granicy lasu objętego zakazem wstępu, a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu, zostaną przez nadleśnictwo wywieszone tablice ostrzegawcze, zgodne z wzorem, stanowiącym Załącznik nr 4 do niniejszego pisma. Jednocześnie Nadleśnictwo Złoczew zwraca się z prośbą do Urzędów Gmin i innych organizacji o włączenie się do akcji informacyjnej w odniesieniu do miejscowej ludności.
W sprawach związanych z akcją prosimy się kontaktować telefonicznie - tel. (43) 820 22 05 lub pisemnie - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Złoczew, ul. Parkowa 12, 98-270 Złoczew.


 

 

Kontakt

Dane kontaktowe / adresowe

Urząd Gminy w Klonowej
ul. Ks. Dalaka 2, 98-273 Klonowa
powiat sieradzki, województwo łódzkie

Telefon: (43) 820 84 93
Fax: (43) 820 84 76
E-mail: gmina@klonowa.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
pokaż mapkę google

Forum

  • Brak postów do publikacji.
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Urząd Gminy Klonowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.