• A
  • A
  • A

Wtorek, 25 stycznia 2022 r.

Pawla Milosza

Nadleśnictwo Złoczew informuje, że z dniem 12.05.2015 r. wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu z powodu chemicznego zwalczania osnui gwiaździstej. Ograniczanie populacji osnui w lasach Nadleśnictwa Złoczew wykonane zostanie techniką agrolotniczą przy użyciu insektycydu Mospilan 20 SP.

Oprysk zostanie przeprowadzony na łącznej powierzchni ok. 980 ha Lasów Państwowych w Leśnictwach Błota, Klonowa, Grzyb i Oraczew (zasięg terytorialny Gminy Brąszewice, Gminy Klonowa i Gminy Brzeźnio) oraz ok. 50 ha lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa (Gmina Brąszewice: obr. ewid. Brąszewice i Błota; Gmina Klonowa: obr ewid. Kuźnica Zagrzebska; Gmina Lututów: obr. ewid. Kopaniny).

Zabiegi będą wykonywane z zachowaniem wszelkich wymagań zawartych w przepisach i ustawach. Na granicy lasu objętego zakazem wstępu a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu zostaną przez nadleśnictwo wywieszone tablice ostrzegawcze z napisem:
 
„ZAKAZ WSTĘPU DO LASU OD DNIA 12.05.2015 r. DO ODWOŁANIA Z POWODU ZABIEGU CHEMICZNEGO ZWALCZANIA SZKODLIWYCH OWADÓW NA PODSTAWIE USTAWY O LASACH Z 28 WRZEŚNIA 1991 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2011 r. Nr 12, poz. 59) NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOCZEW"
 
W związku z powyższym podczas wykonywania zabiegu i w ciągu 24 godzin po jego zakończeniu, w strefie zagrożonej (teren bezpośrednio objęty opryskiem oraz pas w odległości 500 m od jego granic) należy zachować środki ostrożności tj. nie przebywać (lub niezwłocznie się wycofać z zagrożonego terenu). Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymać się od zbioru runa leśnego.
 

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOCZEW


 

Kontakt

Dane kontaktowe / adresowe

Urząd Gminy w Klonowej
ul. Ks. Dalaka 2, 98-273 Klonowa
powiat sieradzki, województwo łódzkie

Telefon: (43) 820 84 93
Fax: (43) 820 84 76
E-mail: gmina@klonowa.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek - piątek: 7.30 - 15.30
pokaż mapkę google

Forum

  • Brak postów do publikacji.
Strony WWW CMS | Pozycjonowanie | Agencja Interaktywna Poznań | Webster-Studio

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Urząd Gminy Klonowa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.